73 වෙනි Emmy සම්මාන උළෙලේ Main Categories වල ජයග්‍රාහකයින්



සැප්තැම්බර් 20 වෙනි සඳුදා උදේ 5.30 ට ඇරඹෙන 73 වෙනි Emmy සම්මාන උළෙලේ වැදගත්ම සහ ගොඩක් කට්ටිය වැඩිම හයිප් එකේ ඉන්න කැටගරීස් වල නොමිනේෂන්ස් සහ විනර්ස් ලගේ නම් තමා මේ ලිස්ට්  එකේ තියෙන්නේ. මේක Live Updating ලිස්ට් එකක් විදිහට තමයි හදලා තියෙන්නේ. ඒ ඒ සම්මාන ලබාදෙනකොට මේ ලිස්ට් එක අප්ඩේට් වේවි. 


Best Comedy Series

“black-ish”
“Cobra Kai”
“Emily in Paris”
“Hacks”
“The Flight Attendant”
“The Kominsky Method”
“Pen15”
“Ted Lasso”  - WINNER

Best Comedy Actor

Anthony Anderson (“blackish”)
Michael Douglas (“The Kominsky Method”)
William H. Macy (“Shameless”)
Jason Sudeikis (“Ted Lasso”) - WINNER
Kenan Thompson (“Kenan”)

Best Comedy Actress

Aidy Bryant (“Shrill”)
Kaley Cuoco (“The Flight Attendant”)
Allison Janney (“Mom”)
Tracee Ellis Ross (“black-ish”)
Jean Smart (“Hacks”) - WINNER 

Best Comedy Supporting Actor

Carl Clemons-Hopkins (“Hacks”)
Brett Goldstein (“Ted Lasso”) - WINNER
Brendan Hunt (“Ted Lasso”)
Nick Mohammed (“Ted Lasso”)
Paul Reiser (“The Kominsky Method”)
Jeremy Swift (“Ted Lasso”)
Kenan Thompson (“Saturday Night Live”)
Bowen Yang (“Saturday Night Live”)

Best Comedy Supporting Actress

Aidy Bryant (“Saturday Night Live”)
Hannah Einbinder (“Hacks”)
Kate McKinnon (“Saturday Night Live”)
Rosie Perez (“The Flight Attendant”)
Cecily Strong (“Saturday Night Live”)
Juno Temple (“Ted Lasso”)
Hannah Waddingham (“Ted Lasso”) - WINNER

Best Comedy Guest Actor

Alec Baldwin, “Saturday Night Live”
Dave Chappelle, “Saturday Night Live” - WINNER
Morgan Freeman, “The Kominsky Method”
Daniel Kaluuya, “Saturday Night Live”
Daniel Levy, “Saturday Night Live”

Best Comedy Guest Actress

Jane Adams, “Hacks”
Yvette Nicole Brown, “A Black Lady Sketch Show”
Bernadette Peters, “Zoey’s Extraordinary Playlist”
Issa Rae, “A Black Lady Sketch Show”
Maya Rudolph, “Saturday Night Live” - WINNER
Kristen Wiig, “Saturday Night Live”

Best Comedy Series Directing

James Burrows “B Positive” (Episode: “Pilot”)
Susanna Fogel “The Flight Attendant” (Episode: “In Case of Emergency”)
Lucia Aniello “Hacks” (Episode: “There Is No Line”) - WINNER
James Widdoes “Mom” (Episode: “Scooby-Doo Checks and Salisbury Steak”)
Zach Braff “Ted Lasso” (Episode: “Biscuits”)
MJ Delaney  “Ted Lasso” (Episode: “The Hope that Kills You”)
Declan Lowney “Ted Lasso” (Episode: “Make Rebecca Great Again”)

Best Comedy Series Writing

Steve Yockey “The Flight Attendant” (Episode: “In Case of Emergency”)
Meredith Scardino “Girls5eva” (Episode: “Pilot”)
Lucia Aniello, Paul W. Downs, and Jen Statsky “Hacks” (Episode: “There Is No Line”) - WINNER
Maya Erskine “PEN15” (Episode: “Play”)
Joe Kelly, Brendan Hunt, and Jason Sudeikis “Ted Lasso” (Episode: “Make Rebecca Great Again”)
Jason Sudeikis, Bill Lawrence, Brendan Hunt, and Joe Kelly “Ted Lasso” (Episode: “Pilot”)

Best Drama Series

“The Boys”
“Bridgerton”
“The Crown” - WINNER
“The Handmaid’s Tale”
“Lovecraft Country”
“The Mandalorian”
“Pose”
“This Is Us”

Best Drama Actor

Sterling K. Brown (“This Is Us”)
Jonathan Majors (“Lovecraft Country”)
Josh O’Connor (“The Crown”) - WINNER
Rege-Jean Page (“Bridgerton”)
Billy Porter (“Pose”)
Matthew Rhys (“Perry Mason”)

Best Drama Actress

Uzo Aduba (“In Treatment”)
Olivia Colman (“The Crown”) - WINNER
Emma Corrin (“The Crown”)
Elisabeth Moss (“The Handmaid’s Tale”)
Mj Rodriguez (“Pose”)
Jurnee Smollett (“Lovecraft Country”)

Best Drama Supporting Actor

Giancarlo Esposito (“The Mandalorian”)
O-T Fagbenie (“The Handmaid’s Tale”)
John Lithgow (“Perry Mason”)
Tobias Menzies (“The Crown”) - WINNER
Max Minghella (“The Handmaid’s Tale”)
Chris Sullivan (“This Is Us”)
Bradley Whitford (“The Handmaid’s Tale”)
Michael K. Williams (“Lovecraft Country”) 

Best Drama Supporting Actress

Gillian Anderson (“The Crown”) - WINNER
Helena Bonham Carter (“The Crown”)
Madeline Brewer (“The Handmaid’s Tale”)
Ann Dowd (“The Handmaid’s Tale”)
Aunjanue Ellis (“Lovecraft Country”)
Emerald Fennell (“The Crown”)
Yvonne Strahovski (“The Handmaid’s Tale”)
Samira Wiley (“The Handmaid’s Tale”)

Best Drama Guest Actor

Don Cheadle, “The Falcon and the Winter Soldier” - WINNER
Charles Dance, “The Crown” 
Timothy Olyphant, “The Mandalorian”
Courtney B. Vance, “Lovecraft Country”
Carl Weathers, “The Mandalorian”

Best Drama Guest Actress

Alexis Bledel, “The Handmaid’s Tale”
Claire Foy, “The Crown” - WINNER
Mckenna Grace, “The Handmaid’s Tale” 
Sophie Okonedo, “Ratched”
Phylicia Rashad, “This Is Us”

Best Drama Series Directing

Julie Anne Robinson 
“Bridgerton” (Episode: “Diamond of the First Water”)
Benjamin Caron 
“The Crown” (Episode: “Fairytale”)
Jessica Hobbs
(The Crown (Episode: “War”) - WINNER
Liz Garbus
“The Handmaid’s Tale” (Episode: “The Wilderness”)
Jon Favreau
“The Mandalorian” (Episode: “Chapter 9: The Marshal”)
Steven Canals
“Pose” (Episode: “Series Finale”)

Best Drama Series Writing

Rebecca Sonnenshine
“The Boys” (Episode: “What I Know”)
Peter Morgan
“The Crown” (Episode: “War”) – WINNER
Yahlin Chang
“The Handmaid’s Tale” (Episode: “Home”)
Misha Green
“Lovecraft Country” (Episode: “Sundown”)
Dave Filoni
“The Mandalorian” (Episode: “Chapter 13: The Jedi”)
Jon Favreau
“The Mandalorian” (Episode: “Chapter 16: The Rescue”)
Steven Canals, Brad Falchuk, Our Lady J, Janet Mock, and Ryan Murphy
“Pose” (Episode: “Series Finale”)

Best Limited Series

“I May Destroy You”
“Mare of Easttown”
“The Queen’s Gambit” - WINNER
“The Underground Railroad”
“WandaVision”

Best TV Movie 

“Dolly Parton’s Christmas On The Square” - WINNER
“Oslo”
“Robin Roberts Presents: Mahalia”
“Sylvie’s Love”
“Uncle Frank”

Best Limited Series/TV Movie Actor

Paul Bettany (“WandaVision”)
Hugh Grant (“The Undoing”)
Ewan McGregor (“Halston”) - WINNER
Lin-Manuel Miranda (“Hamilton”)
Leslie Odom, Jr. (“Hamilton”)

Best Limited Series/TV Movie Actress

Michaela Coel (“I May Destroy You”)
Cynthia Erivo (“Genius: Aretha”)
Elizabeth Olsen (“WandaVision”)
Anya Taylor-Joy (“The Queen’s Gambit”)
Kate Winslet (“Mare of Easttown”) - WINNER

Best Limited Series/ TV Movie Supporting Actor

Thomas Brodie Sangster (“The Queen’s Gambit”)
Daveed Diggs (“Hamilton”)
Paapa Essiedu (“May Destroy You”)
Jonathan Groff (“Hamilton”)
Evan Peters (“Mare Of Easttown”) - WINNER
Anthony Ramos (“Hamilton”)

Best Limited Series/ TV Movie Supporting Actress

Renée Elise Goldsberry (“Hamilton”)
Kathryn Hahn (“WandaVision”)
Moses Ingram (“The Queen’s Gambit")
Julianne Nicholson (“Mare Of Easttown”) - WINNER
Jean Smart (“Mare Of Easttown”)
Phillipa Soo (“Hamilton”)

Best Limited Series/TV Movie Directing

Thomas Kail, “Hamilton”
Sam Miller and Michaela Coel, “I May Destroy You” (Episode: “Ego Death”),
Sam Miller, “I May Destroy You” (Episode: “Eyes Eyes Eyes Eyes”)
Craig Zobel, “Mare of Easttown, Directed by  (HBO)
Scott Frank, “The Queen’s Gambit” - WINNER
Barry Jenkins, “The Underground Railroad”
Matt Shakman,”WandaVision”

Best Limited Series/TV Movie Writing

Michaela Coel, “I May Destroy You” - WINNER
Brad Ingelsby, “Mare of Easttown”
Scott Frank, “The Queen’s Gambit”
Chuck Hayward and Peter Cameron, “WandaVision” (Episode: “All-New Halloween Spooktacular!”)
Jac Schaeffer, “WandaVision” (Episode: “Filmed Before a Live Studio Audience”)
Laura Donney, “WandaVision” (Episode: “Previously On”), Written by  (Disney+)

Best Variety Special Recorded

“Bo Burnham: Inside”
“David Byrne’s American Utopia”
“8:46 — Dave Chappelle”
“Friends: The Reunion”
“Hamilton” - WINNER
“A West Wing Special to Benefit When We All Vote”

Best Animated Program

“Big Mouth” 
“Bob’s Burgers”
“Genndy Tartakovsky’s Primal” - WINNER
“The Simpsons”
“South Park: The Pandemic Special”



( Source - Emmys )


Emmys සම්මාන ඉතිහාසය ගැන බලන්න පහළ ලින්ක් එක ක්ලික් කරන්න 👇

73 වෙනි Emmys Awards වල Jury's Awards බලන්න පහළ ලින්ක් එක ක්ලික් කරන්න👇


73 වෙනි Emmys Awards වල Creative Awards බලන්න පහළ ලින්ක් එක ක්ලික් කරන්න👇https://www.reviewwhocares.com/2021/09/73-emmys-creative-arts-emmys-awards.html


73 වෙනි Emmys Awards වල Primetime Awards(Main Event) බලන්න පහළ ලින්ක් එක ක්ලික් කරන්න 👇

73 වෙනි Emmys Awards වල සම්මාන තරඟය බලන්න පහළ ලින්ක් එක ක්ලික් කරන්න 👇https://www.reviewwhocares.com/2021/09/73-emmys-awards-race-at-emmys-live.html


73 වෙනි Emmy සම්මාන උළෙලේ Main Categories වල ජයාග්‍රාහකයින් බලන්න පහළ ලින්ක් එක ක්ලික් කරන්න 👇

Post a Comment (0)
Previous Post Next Post