73 වන Emmy සම්මාන උළෙලේ ජයග්‍රාහකයින්


73 වෙනි වරටත් පවත්වනු ලබන Emmy Awards සම්මාන උළෙල අද(සැප්තැම්බර් 20) උදේ 5.30 ආරම්භ වෙනවා. ගිය පාර semi virtual විදිහට පවත්වපු මේ සම්මාන උළෙල මෙවර grand event එකක් විදිහට පවත්වන්න නියමිතව තිබෙනවා. මීට කලින් Emmy සම්මාන උළෙලේ Jury's Awards සහ Creative Arts Emmy Awards විදිහට ඉවෙන්ට්ස් දෙකකදී යම් සම්මාන ප්‍රමාණයක් ලබා දුන්නා. ඒත් Primetime එහෙම නැත්නම් ප්‍රධාන ලෙස කට්ටිය සෑහෙන හයිප් එකේ ඉන්න කැටගරි යටතේ සම්මාන ලබාදෙන්නේ අද තියෙන ඉවෙන්ට් එකේ. ඉතින් මේ සම්මාන ලබාදීම Live Updating එකක් විදිහට තමයි ඔයාලට මේ සයිට් එකෙන් අරන් එන්නේ. ඒ කියන්නේ එහෙන් සම්මාන ලබාදෙනකොට මේ සයිට් එකේ කාටද සම්මානේ ලැබුණේ කියලා වැටෙනවා.



මේ සම්මාන උළෙල ලයිව් බ්‍රෝඩ්කාස්ට් කිරීමේ අයිතිය හිමිවෙලා තියෙන්නේ CBS නාළිකාවටයි.  ඒ වගේම Paramount+ ස්ට්‍රීමින් සර්විස් එක යටතේත් ලයිව් ස්ට්‍රීම් වෙන්න නියමිතයි. එහේ 19 වෙනිදා හවස මේ ඉවෙන්ට් එක පටන් ගන්නවා. ඒ කියන්නේ අපේ වෙලාවෙන් උදේ. මේ Award සෙරමනි එක තියෙන්නේ Los Angeles වල තියෙන Microsoft Theater එකේ.  ඒ වගේම මේ ඉවෙන්ට් එකට සහභාගි වෙන්න අවස්තාව ලැබෙන්නේ nominees ලට සහ guests ලට විතරයි. කොවිඩ් පැන්ඩමික් එක තමා ඒකට හේතු වෙලා තියෙන්නේ.

Cedric the Entertainer

මෙවර පැවැත්වෙන Emmy සම්මාන උළෙල host කරන්නේ CBS නාළිකාවේ "The Neighborhood" කියන TV Show එකේ star කෙනෙක් වෙන Cedric the Entertainer විසින්. TV Shows සහ TV චැනල්ස් සම්බන්ධ ෆීල්ඩ් එකේ ඉන්න 2000 ක පමණ පිරිසකගේ වෝටින් සිස්ටම් එකක් යටතේ තමයි මේ සම්මාන වල ජයග්‍රාහකයින් තෝරාගන්නේ. ඉතින් මේ සම්මාන වල ජයාග්‍රාහකයින් ගේ නම් ලද සැණින් ඔබ වෙත ගෙන එන්න අපි බලාපොරොත්තු වෙනවා. ඒ වගේම එක් එක් TV Shows ලබාගන්න Awards ගාණ සහ එක් එක් production companies ලබා ගන්න awards ගාණ කවුන්ට් කරලා Live Updating Awards Count එකක් ඒ කියන්නේ සම්මාන උළෙලේ සම්මාන ලබාගැනීමේ තරඟයත් අපි වෙනම අරන් එනවා. ඊට අමතරව ගොඩක් දෙනා වැඩිම හයිප් එකේ ඉන්න කැටගරීස් වල විනර්ස් ලා දාලා හදන තවත් Live Updating List එකකුත් ගේනවා. ඒ නිසා සැප්තැම්බර් 20 උදේ 5.30 ඉඳන් RWC FB Page එක සහ මේ සයිට් එකත් එක්ක නිතරම ටච් එකේ ඉන්න. (සම්මාන උළෙලේ ඉතිහාසය, Jury's Awards, Creative Arts Awards, Nomination List, Main Categories වල විනර්ස් ලා සහ Emmy Awards Race එක ගැන දැනගන්න මේ පෝස්ට් එක යටින්ම තියෙන ලින්ක්ස් වලට යන්න)

Microsoft Theater


73 වෙනි Emmy සම්මාන උළෙලේ ජයග්‍රාහකයින් සහ නිර්දේෂිත නාම එක එක කැටගරියේ යටතේ පහළින් බලාගන්න පුළුවන් (Live Updating)

Reality/Variety


Variety Talk Series


WinnerLast Week Tonight With John Oliver (HBO)

Conan (TBS)
The Daily Show with Trevor Noah (Comedy Central)
Jimmy Kimmel Live! (ABC)
Last Week Tonight with John Oliver (HBO)
The Late Show with Stephen Colbert (CBS)

Competition Series


WinnerRuPaul’s Drag Race (VH1)

The Amazing Race (CBS)
Nailed It! (Netflix)
RuPaul’s Drag Race (VH1)
Top Chef (Bravo)
The Voice (NBC)

Best Variety Sketch Series


WinnerSaturday Night Live(NBC)

A Black Lady Sketch Show(HBO)
Saturday Night Live(NBC)

Variety Special (Live)


WinnerStephen Colbert’s Election Night 2020: Democracy’s Last Stand Building Back America Great Again Better 2020 (Showtime)


Celebrating America — An Inauguration Night Special (Multiple Platforms)
The 63rd Annual Grammy Awards (CBS)
The Oscars (ABC)
The Pepsi Super Bowl LV Halftime Show Starring The Weeknd (CBS)
Stephen Colbert’s Election Night 2020: Democracy’s Last Stand Building Back America Great Again Better 2020 (Showtime)

Outstanding Unstructured Reality Program


Winner - RuPaul’s Drag Race Untucked (VH1)

Becoming (Disney+)
Below Deck (Bravo)
Indian Matchmaking (Netflix)
RuPaul’s Drag Race Untucked (VH1)
Selling Sunset (Netflix)


Host, Reality or Competition Program


WinnerRuPaul, RuPaul’s Drag Race (VH1)

Nicole Byer, Nailed It! (Netflix)
Bobby Berk, Karamo Brown, Tan France, Antoni Porowski, Jonathan Van Ness, Queer Eye (Netflix)
RuPaul, RuPaul’s Drag Race (VH1)
Mark Cuban, Barbara Corcoran, Lori Greiner, Robert Herjavec, Daymond John, Kevin O’Leary, Shark Tank (ABC)
Padma Lakshmi, Tom Colicchio, Gail Simmons, Top Chef (Bravo)

Hosted Nonfiction Series or Special


WinnerStanley Tucci: Searching for Italy (CNN)

My Next Guest Needs No Introduction With David Letterman (Netflix)
Oprah With Meghan And Harry: A CBS Primetime Special (CBS)
Stanley Tucci: Searching for Italy (CNN)
United Shades of America With W. Kamau Bell (CNN)
Vice (Showtime)

Exceptional Merit In Documentary Filmmaking


Winner76 Days (Pluto)

Dick Johnson Is Dead (Netflix)
76 Days (Pluto)
Welcome To Chechnya (HBO)

Structured Reality Program


WinnerQueer Eye (Netflix)

Antiques Roadshow (PBS)
Property Brothers: Forever Home (HGTV) 
Queer Eye (Netflix)
Running Wild With Bear Grylls (National Geographic)
Shark Tank (ABC)

Documentary or Nonfiction Special


WinnerBoys State (Apple TV+)

The Bee Gees: How Can You Mend A Broken Heart (HBO)
Boys State (Apple TV+)
Framing Britney Spears, The New York Times Presents (FX Networks)
The Social Dilemma (Netflix)
Tina (HBO)

Documentary Or Nonfiction Series


WinnerSecrets Of The Whales (Disney+)

Allen v. Farrow (HBO)
American Masters (PBS)
City So Real (National Geographic)
Pretend It’s A City (Netflix)
Secrets Of The Whales (Disney+)

Variety Special (Pre-Recorded)


WinnerHamilton (Disney Plus)

Bo Burnham: Inside (Netflix)
David Byrne’s American Utopia (HBO)
8:46 – Dave Chappelle (Netflix)
Friends: The Reunion (HBO Max)
Hamilton (Disney Plus)
A West Wing Special to Benefit When We All Vote (HBO Max)

Outstanding Interactive Program


WinnerSpace Explorers: The ISS Experience (Oculus)

Create Together With Joseph Gordon-Levitt (YouTube)
Inside COVID19 (Oculus)
Space Explorers: The ISS Experience (Oculus)
Welcome To The Blumhouse Live (welcometotheblumhouse.com)

Writing For A Variety Series


WinnerLast Week Tonight With John Oliver (HBO)

The Amber Ruffin Show (Peacock)
A Black Lady Sketch Show (HBO)
Last Week Tonight With John Oliver (HBO)
The Late Show With Stephen Colbert (CBS)
Saturday Night Live (NBC) 


Writing For A Variety Special


WinnerBo Burnham: Inside (Netflix)

Bo Burnham: Inside (Netflix)
The Daily Show With Trevor Noah Presents: Jordan Klepper Fingers The Pulse – Into The MAGAverse
(Comedy Central)
Dave Chappelle (Netflix)
John Lewis: Celebrating A Hero (CBS)
Stephen Colbert’s Election Night 2020: Democracy’s Last Stand Building Back America Great Again Better 2020 (Showtime)

Writing For A Nonfiction Program


WinnerThe Social Dilemma (Netflix)

All In: The Fight For Democracy (Prime Video)
Allen v. Farrow • Episode 3 (HBO)
The Bee Gees: How Can You Mend A Broken Heart
(HBO)
The Social Dilemma (Netflix)
Tulsa Burning: The 1921 Race Massacre (HISTORY)

Directing For A Variety Series


Winner - Saturday Night Live - Host: Dave Chappelle (NBC)

Last Week Tonight With John Oliver • Trump & Election Results / F*ck 2020 (HBO)
Late Night With Seth Meyers - Episode 1085a (NBC)
The Late Show With Stephen Colbert - Live Show Following Capitol Insurrection; Senator Amy Klobuchar, Rep. Adam
Kinzinger, Performance By Jamila Woods (CBS)
Real Time With Bill Maher - Episode 1835 (HBO)
Saturday Night Live - Host: Dave Chappelle (NBC)

Directing For A Variety Special


WinnerBo Burnham: Inside (Netflix)

Bo Burnham: Inside (Netflix)
David Byrne’s American Utopia (HBO)
8:46 – Dave Chappelle (Netflix)
Friends: The Reunion (HBO Max)
A West Wing Special To Benefit When We All Vote
(HBO Max)

Directing For A Documentary/Nonfiction Program


WinnerDick Johnson Is Dead (Netflix)

Allen v. Farrow - Episode 3 (HBO)
The Bee Gees: How Can You Mend A Broken Heart
(HBO)
Boys State (Apple TV+)
Dick Johnson Is Dead (Netflix)
The Social Dilemma (Netflix)
Tina (HBO)

Directing For A Reality Program


WinnerRuPaul’s Drag Race - Gettin’ Lucky (VH1)

The Amazing Race - Give Me A Beard Bump (CBS)
RuPaul’s Drag Race - Gettin’ Lucky (VH1)
Top Chef - Pan African Portland (Bravo)
The Voice - The Blind Auditions Premiere (NBC)

Casting For A Reality Program


WinnerRuPaul’s Drag Race (VH1)

Queer Eye (Netflix)
RuPaul’s Drag Race (VH1)
Shark Tank (ABC)
Top Chef (Bravo)
The Voice (NBC)

Comedy


Lead Actress, Comedy


WinnerJean Smart (Hacks)

Aidy Bryant (Shrill)
Kaley Cuoco (The Flight Attendant)
Allison Janney (Mom)
Tracee Ellis Ross (black-ish)
Jean Smart (Hacks)

Lead Actor, Comedy


WinnerJason Sudeikis (Ted Lasso)

Anthony Anderson (Black-ish)
Michael Douglas (The Kominsky Method)
William H. Macy (Shameless)
Jason Sudeikis (Ted Lasso)
Kenan Thompson (Kenan)

Supporting Actor in a Comedy Series


WinnerBrett Goldstein (Ted Lasso)

Carl Clemons-Hopkins (Hacks)
Brett Goldstein (Ted Lasso)
Brendan Hunt (Ted Lasso)
Nick Mohammed (Ted Lasso)
Paul Reiser (The Kominsky Method)
Jeremy Swift (Ted Lasso)
Kenan Thompson (Saturday Night Live)
Bowen Yang (Saturday Night Live)

Supporting Actress in a Comedy Series


Winner -Hannah Waddingham (Ted Lasso)

Aidy Bryant (Saturday Night Live)
Hannah Einbinder (Hacks)
Kate McKinnon (Saturday Night Live)
Rosie Perez (The Flight Attendant)
Cecily Strong (Saturday Night Live)
Juno Temple (Ted Lasso)
Hannah Waddingham (Ted Lasso)


Guest Actor, Comedy


WinnerDave Chappelle, Saturday Night Live (NBC)

Morgan Freeman, The Kominsky Method (Netflix)
Daniel Kaluuya, Saturday Night Live (NBC)
Alec Baldwin, Saturday Night Live (NBC)
Dave Chappelle, Saturday Night Live (NBC)
Dan Levy, Saturday Night Live (NBC)

Guest Actress, Comedy


WinnerMaya Rudolph, Saturday Night Live (NBC)

Yvette Nicole Brown, A Black Lady Sketch Show (HBO)
Issa Rae, A Black Lady Sketch Show (HBO)
Jane Adams, Hacks (HBO Max)
Kristen Wiig, Saturday Night Live (NBC)
Maya Rudolph, Saturday Night Live (NBC)
Bernadette Peters, Zoey’s Extraordinary Playlist (NBC)

Comedy Series


WinnerTed Lasso (Apple TV+)

Black-ish (ABC)
Cobra Kai (Netflix)
Emily in Paris (Netflix)
Hacks (HBO Max)
The Flight Attendant (HBO Max)
The Kominsky Method (Netflix)
Pen15 (Hulu)
Ted Lasso (Apple TV+)

Writing For A Comedy Series


WinnerHacks - There Is No Line (Pilot)(HBO Max)

The Flight Attendant - In Case Of Emergency
(HBO Max)
Girls5eva - Pilot(Peacock)
Ted Lasso - Make Rebecca Great Again(Apple TV+)
Ted Lasso - Pilot(Apple TV+)
Pen15 - Play(Hulu)
Hacks - There Is No Line (Pilot)(HBO Max)


Directing For A Comedy Series


WinnerHacks - There Is No Line (Pilot)(HBO Max)

B Positive - Pilot(CBS)
The Flight Attendant - In Case Of Emergency(HBO Max)
Hacks - There Is No Line (Pilot)(HBO Max)
Mom - Scooby-Doo Checks And Salisbury Steak(CBS)
Ted Lasso - Biscuits(Apple TV+)
Ted Lasso - The Hope That Kills You(Apple TV+)
Ted Lasso - Make Rebecca Great Again(Apple TV+) 

Casting For A Comedy Series


WinnerTed Lasso (Apple TV+)

The Flight Attendant (HBO Max)
Hacks (HBO Max)
The Kominsky Method (Netflix)
Pen15 (Hulu)
Ted Lasso (Apple TV+)

Limited/Movie


Lead Actor, Limited Series, Movie or Anthology


WinnerEwan McGregor (Halston)

Paul Bettany (WandaVision)
Hugh Grant (The Undoing)
Ewan McGregor (Halston)
Lin-Manuel Miranda (Hamilton)
Leslie Odom, Jr. (Hamilton)

Lead Actress, Limited Series, Movie or Anthology


WinnerKate Winslet (Mare of Easttown)

Michaela Coel (I May Destroy You)
Cynthia Erivo (Genius: Aretha)
Elizabeth Olsen (WandaVision)
Anya Taylor-Joy (The Queen’s Gambit)
Kate Winslet (Mare of Easttown)

Supporting Actor in a Limited/Anthology/Movie


WinnerEvan Peters (Mare Of Easttown)

Thomas Brodie Sangster (The Queen’s Gambit)
Daveed Diggs (Hamilton)
Paapa Essiedu (May Destroy You)
Jonathan Groff (Hamilton)
Evan Peters (Mare Of Easttown)
Anthony Ramos (Hamilton)

Supporting Actress in a Limited/Anthology/Movie


WinnerJulianne Nicholson (Mare Of Easttown)

Renée Elise Goldsberry (Hamilton)
Kathryn Hahn (WandaVision)
Moses Ingram (The Queen’s Gambit)
Julianne Nicholson (Mare Of Easttown)
Jean Smart (Mare Of Easttown)
Phillipa Soo (Hamilton)Guest Actor, Drama
Charles Dance, The Crown (Netflix)
Don Cheadle, The Falcon and the Winter Soldier (Disney+)
Courtney B. Vance, Lovecraft Country (HBO)
Carl Weathers, The Mandalorian (Disney+)
Timothy Olyphant, The Mandalorian (Disney+)

Limited Series


WinnerThe Queen’s Gambit (Netflix)

I May Destroy You (HBO)
Mare of Easttown (HBO)
The Queen’s Gambit (Netflix)
The Underground Railroad (Amazon)
WandaVision (Disney+)

BEST TV Movie


Winner - Dolly Parton’s Christmas On The Square(Netflix)

Dolly Parton’s Christmas On The Square(Netflix)
Oslo(HBO)
Robin Roberts Presents: Mahalia(Lifetime)
Sylvie’s Love(Amazon)
Uncle Frank(Amazon)

Writing For A Limited Or Anthology Series Or Movie


Winner - I May Destroy You - (HBO)

I May Destroy You - (HBO)
Mare Of Easttown - (HBO)
The Queen’s Gambit(Netflix)
WandaVision - All-New Halloween Spooktacular!
(Disney+)
WandaVision - Filmed Before A Live Studio Audience(Disney+)
WandaVision - Previously On(Disney+)

Directing For A Limited Or Anthology Series Or Movie


WinnerThe Queen’s Gambit (Netflix)

Hamilton (Disney+)
I May Destroy You - Ego Death(HBO)
I May Destroy You - Eyes Eyes Eyes Eyes(HBO)
Mare Of Easttown (HBO)
The Queen’s Gambit (Netflix)
The Underground Railroad (Prime Video)
WandaVision (Disney+)

Casting For A Limited Or Anthology Series Or Movie


WinnerThe Queen’s Gambit (Netflix)

I May Destroy You (HBO)
Mare Of Easttown (HBO)
The Queen’s Gambit (Netflix)
The Underground Railroad (Prime Video)
WandaVision (Disney+)

Drama


Lead Actress, Drama


WinnerOlivia Colman (The Crown)

Uzo Aduba (In Treatment)
Olivia Colman (The Crown)
Emma Corrin (The Crown)
Elisabeth Moss (The Handmaid’s Tale)
Mj Rodriguez (Pose)
Jurnee Smollett (Lovecraft Country)

Lead Actor, Drama


WinnerJosh O’Connor (The Crown)

Sterling K. Brown (This Is Us)
Jonathan Majors (Lovecraft Country)
Josh O’Connor (The Crown)
Rege-Jean Page (Bridgerton)
Billy Porter (Pose)
Matthew Rhys (Perry Mason)

Drama Series


Winner - The Crown (Netflix)

The Boys (Amazon)
Bridgerton (Netflix)
The Crown (Netflix)
The Handmaid’s Tale (Hulu)
Lovecraft Country (HBO)
The Mandalorian (Disney+)
Pose (FX)
This Is Us (NBC)

Best Drama Supporting Actor


Winner Tobias Menzies (The Crown)

Giancarlo Esposito (The Mandalorian)
O-T Fagbenie (The Handmaid’s Tale)
John Lithgow (Perry Mason)
Tobias Menzies (The Crown)
Max Minghella (The Handmaid’s Tale)
Chris Sullivan (This Is Us)
Bradley Whitford (The Handmaid’s Tale)
Michael K. Williams (Lovecraft Country)

Supporting Actress in a Drama Series


WinnerGillian Anderson (The Crown)

Gillian Anderson (The Crown)
Helena Bonham Carter (The Crown)
Madeline Brewer (The Handmaid’s Tale)
Ann Dowd (The Handmaid’s Tale)
Aunjanue Ellis (Lovecraft Country)
Emerald Fennell (The Crown)
Yvonne Strahovski (The Handmaid’s Tale)
Samira Wiley (The Handmaid’s Tale)

Guest Actor, Drama


WinnerCourtney B. Vance, Lovecraft Country (HBO)

Charles Dance, The Crown (Netflix)
Don Cheadle, The Falcon and the Winter Soldier (Disney+)
Courtney B. Vance, Lovecraft Country (HBO)
Carl Weathers, The Mandalorian (Disney+)
Timothy Olyphant, The Mandalorian (Disney+)


Guest Actress, Drama


WinnerClaire Foy, The Crown (Netflix)

Claire Foy, The Crown (Netflix)
McKenna Grace, The Handmaid’s Tale (Hulu)
Alexis Bledel, The Handmaid’s Tale (Hulu)
Sophie Okonedo, Ratched (Netflix)
Phylicia Rashad, This Is Us (NBC)

Writing For A Drama Series


WinnerThe Crown - War(Netflix)

The Boys - What I Know(Prime Video)
The Crown - War(Netflix)
The Handmaid’s Tale - Home(Hulu)
Lovecraft Country - Sundown(HBO)
The Mandalorian - Chapter 13: The Jedi(Disney+)
The Mandalorian - Chapter 16: The Rescue(Disney+)
Pose - Series Finale(FX Networks)

Directing For A Drama Series


WinnerThe Crown - War(Netflix) 

Bridgerton - Diamond Of The First Water(Netflix)
The Crown - Fairytale(Netflix)
The Crown - War(Netflix) 
The Handmaid’s Tale - The Wilderness(Hulu)
The Mandalorian - Chapter 9: The Marshal(Disney+)
Pose - Series Finale(FX Networks)

Casting For A Drama Series


WinnerThe Crown (Netflix)

Bridgerton (Netflix)
The Crown (Netflix)
The Handmaid’s Tale (Hulu)
Lovecraft Country (HBO)
The Mandalorian (Disney+)

Animation


Animated Program


WinnerGenndy Tartakovsky’s Primal - Plague Of Madness
                (Adult Swim) 

Big Mouth - The New Me (Netflix)
Bob’s Burgers - Worms Of In-Rear-Ment (Fox)
Genndy Tartakovsky’s Primal - Plague Of Madness
(Adult Swim) 
The Simpsons - The Dad-Feelings Limited (Fox)
South Park: The Pandemic Special (Comedy Central)

Short Form Animated Program


WinnerLove, Death + Robots - Ice (Netflix)

Love, Death + Robots - Ice (Netflix)
Maggie Simpson In: The Force Awakens From Its Nap (Disney+)
Once Upon A Snowman (Disney+)
Robot Chicken - Endgame (Adult Swim)

Production Design


Production Design For A Narrative Contemporary Program (One Hour Or More)


WinnerMare Of Easttown (HBO)

The Flight Attendant - After Dark (HBO Max)
The Handmaid’s Tale - Chicago (Hulu)
Mare Of Easttown (HBO)
The Undoing (HBO)
Yellowstone - Going Back To Cali (Paramount Network)

Production Design For A Narrative Period Or Fantasy Program (One Hour Or More)


WinnerThe Queen’s Gambit (Netflix)

Bridgerton - After The Rain (Netflix)
The Crown - War (Netflix)
Halston (Netflix)
The Mandalorian - Chapter 13: The Jedi (Disney+)
Perry Mason - Chapter Three (HBO)
The Queen’s Gambit (Netflix)

Production Design For A Narrative Program (Half-Hour)


WinnerWandaVision (Disney+)

Emily In Paris - Emily In Paris (Netflix)
Hacks - Primm (HBO Max)
Ted Lasso - For The Children (Apple TV+)
United States Of Al - Pilot (CBS)
WandaVision (Disney+)

Production Design For A Variety, Reality Or Competition Series


WinnerSaturday Night Live • Host: Kristen Wiig (NBC)

Last Week Tonight With John Oliver • Trump & Election Results / F*ck 2020 (HBO)
The Late Show With Stephen Colbert • Dr. Jon Lapook / Performance By Maroon 5 (CBS)
The Masked Singer • The Season Premiere – The Masks Return (Fox)
RuPaul’s Drag Race • Condragulations • Bossy Rossy Ruboot (VH1)
Saturday Night Live • Host: Kristen Wiig (NBC)

Production Design For A Variety Special


WinnerThe Oscars (ABC)

Friends: The Reunion (HBO Max)
78th Annual Golden Globe Awards (NBC)
The 63rd Annual Grammy Awards (CBS)
The Oscars (ABC)
Stephen Colbert’s Election Night 2020: Democracy’s Last Stand Building Back America Great Again Better 2020 (Showtime)

Choreography


Choreography For Variety Or Reality Programming


Winner
Dancing With The Stars • Routines: Argentine Tango – Toxic / Freestyle – Sparkling Diamonds (ABC)

Dancing With The Stars • Routines: Paso Doble – Uccen / Tap Dance – Let’s Fall In Love For The Night
(ABC)

Christmas In Rockefeller Center • Routine: Rudolph The Red-Nosed Reindeer / Christmas (Baby, Please Come Home) (NBC)
Dancing With The Stars • Routines: Argentine Tango – Toxic / Freestyle – Sparkling Diamonds (ABC)
Dancing With The Stars • Routines: Paso Doble – Uccen / Tap Dance – Let’s Fall In Love For The Night
(ABC)
The Disney Holiday Singalong • Routine: Jingle Bells
(ABC)
Savage X Fenty Show Vol. 2 • Routine: Garden Scene
(Prime Video)
World Of Dance • Routines: Come Thru / Superbad, Superslick / Bohemian Rhapsody (NBC)

Choreography For Scripted Programming


WinnerDolly Parton’s Christmas On The Square - Routines: Christmas Is The Time / Dance Studio / High School Dance/ Christmas On The Square Finale (Netflix)

Dolly Parton’s Christmas On The Square - Routines: Christmas Is The Time / Dance Studio / High School Dance/ Christmas On The Square Finale (Netflix)
Genius: Aretha - Routines: Jump / Satisfaction / See Saw
(National Geographic)
Lucifer -  Routines: Another One Bites The Dust / Hell / Bad To The Bone (Netflix)
Zoey’s Extraordinary Playlist -  Routines: Black Man In A White World / Tightrope (NBC)
Zoey’s Extraordinary Playlist - Routines: Hello Dolly / Starships / Let’s Get Loud (NBC)

Cinematography


Cinematography For A Multi-Camera Series


WinnerCountry Comfort - Crazy (Netflix)

Call Me Kat - Plus One (Fox)
The Conners - A Stomach Ache, A Heart Break And A Grave Mistake (ABC)
Country Comfort - Crazy (Netflix)
Last Man Standing - Time Flies (Fox)
The Upshaws - Big Plans (Netflix)

Cinematography For A Single-Camera Series (Half-Hour)


Winner - The Mandalorian - Chapter 15: The Believer (Disney+)

Grown-ish - Know Yourself
Freeform (ABC)
Hacks - Primm (HBO Max)
Made For Love - User One (HBO Max)
The Mandalorian - Chapter 15: The Believer (Disney+)
Servant - 2:00 (Apple TV+)

Cinematography For A Single-Camera Series (One Hour)


WinnerThe Crown - Fairytale (Netflix)

Bridgerton - Art Of The Swoon (Netflix)
The Crown - Fairytale (Netflix)
Euphoria - Trouble Don’t Last Always (HBO)
Lovecraft Country - Sundown (HBO)
The Mandalorian - Chapter 13: The Jedi (Disney+
Perry Mason - Chapter Two (HBO)
The Umbrella Academy - Right Back Where We Started (Netflix)

Cinematography For A Limited Or Anthology Series Or Movie


WinnerThe Queen’s Gambit - End Game (Netflix)

Fargo - East/West (FX Networks)
Mare Of Easttown - Illusions (HBO)
The Queen’s Gambit - End Game (Netflix)
Small Axe - Mangrove (Prime Video)
The Underground Railroad - Chapter 9: Indiana Winter (Prime Video)

Cinematography For A Nonfiction Program


WinnerDavid Attenborough: A Life On Our Planet (Netflix) 

City So Real - Blood Sport (National Geographic)
David Attenborough: A Life On Our Planet (Netflix) 
Dick Johnson Is Dead (Netflix)
Rebuilding Paradise (National Geographic)
Secrets Of The Whales - Ocean Giants (Disney+)
The Social Dilemma (Netflix)

Cinematography For A Reality Program


Winner - Life Below Zero - Series Body Of Work (National) Geographic

The Amazing Race - Give Me A Beard Bump (CBS)
Deadliest Catch - Series Body Of Work (Discovery) Channel
Life Below Zero - Series Body Of Work (National) Geographic
Queer Eye - Groomer Has It (Netflix)
RuPaul’s Drag Race - Series Body Of Work (VH1)
The Amazing Race • Give Me A Beard Bump (CBS)

Commercial


Commercial


WinnerYou Can’t Stop Us – (Nike)

Airpods Pro — Jump (Apple)
Alexa’s Body (Amazon)
Better | Mamba Forever (Nike)
It Already Does That – Apple Watch Series 6 (Apple) 
You Can’t Stop Us – (Nike)
You Love Me (Beats by Dre Translation)


Costumes


Period Costumes


WinnerThe Queen’s Gambit - End Game (Netflix)

Bridgerton - Diamond Of The First Water (Netflix)
The Crown - Terra Nullius (Netflix)
Halston - Versailles (Netflix)
The Queen’s Gambit - End Game (Netflix)
Ratched - Pilot (Netflix)

Fantasy/Sci-Fi Costumes


WinnerWandaVision - Filmed Before A Live Studio Audience (Disney+)

The Handmaid’s Tale - Nightshade (Hulu)
Lovecraft Country - I Am. (HBO)
The Mandalorian - Chapter 13: The Jedi (Disney+)
The Umbrella Academy - The Frankel Footage (Netflix)
WandaVision - Filmed Before A Live Studio Audience (Disney+)

Contemporary Costumes


WinnerPose - Series Finale (FX Networks)

Black-ish - Our Wedding Dre (ABC)
Euphoria - F**k Anyone Who’s Not A Sea Blob (HBO)
Hacks - There Is No Line (Pilot) (HBO Max)
I May Destroy You - Social Media Is A Great Way To Connect (HBO)
Mare Of Easttown - Miss Lady Hawk Herself (HBO)
The Politician
New York State Of Mind (Netflix)
Pose - Series Finale (FX Networks)

Editing


Single-Camera Picture Editing For A Drama Series


WinnerThe Crown - Fairytale (Netflix)

The Crown - Avalanche (Netflix)
The Crown - Fairytale (Netflix)
The Handmaid’s Tale - The Crossing (Hulu)
The Mandalorian - Chapter 11: The Heiress (Disney+)
The Mandalorian - Chapter 13: The Jedi (Disney+)
The Mandalorian - Chapter 15: The Believer (Disney+)
The Mandalorian - Chapter 16: The Rescue (Disney+)

Single-Camera Picture Editing For A Comedy Series


Winner - Ted Lasso - The Hope That Kills You (Apple TV+)

The Flight Attendant - In Case Of Emergency (HBO Max)
Hacks - Primm (HBO Max)
Hacks - There Is No Line (Pilot) (HBO Max)
Hacks - Tunnel Of Love (HBO Max)
Ted Lasso - The Hope That Kills You (Apple TV+)
Ted Lasso - Make Rebecca Great Again (Apple TV+)

Multi-Camera Picture Editing For A Comedy Series


WinnerThe Conners - Jeopardé, Sobrieté And Infidelité (ABC)

The Conners - Jeopardé, Sobrieté And Infidelité (ABC)
Man With A Plan - Driving Miss Katie (CBS)
Mom - Scooby-Doo Checks And Salisbury Steak (CBS)

Single-Camera Picture Editing For A Limited Or Anthology Series Or Movie


WinnerThe Queen’s Gambit - Exchanges (Netflix)

Mare Of Easttown - Fathers (HBO)
Mare Of Easttown - Miss Lady Hawk Herself (HBO)
The Queen’s Gambit - Exchanges (Netflix)
WandaVision - On A Very Special Episode…(Disney+)
WandaVision - The Series Finale (Disney+)

Picture Editing For Variety Programming


WinnerA Black Lady Sketch Show - Sister, May I Call You Oshun? (HBO)

A Black Lady Sketch Show - Sister, May I Call You Oshun? (HBO)
Bo Burnham: Inside (Netflix)
Hamilton (Disney+)
Last Week Tonight With John Oliver - Trump & Election Results / F*ck 2020 (HBO)
Saturday Night Live - Murder Show (segment) (NBC)

Picture Editing For A Nonfiction Program


WinnerThe Social Dilemma (Netflix)

Allen v. Farrow - Episode 1 (HBO)
The Bee Gees: How Can You Mend A Broken Heart
(HBO)
Billie Eilish: The World’s A Little Blurry (Apple TV+)
David Attenborough: A Life On Our Planet (Netflix) 
Framing Britney Spears (The New York Times Presents) (FX Networks)
Q: Into The Storm - The Storm (HBO)
The Social Dilemma (Netflix)

Picture Editing For A Structured Reality Or Competition Program


WinnerRuPaul’s Drag Race - Condragulations (VH1)

The Amazing Race - Series Body Of Work (CBS)
Queer Eye - Preaching Out Loud (Netflix)
RuPaul’s Drag Race - Condragulations (VH1)
Top Chef - Restaurant Wars (Bravo)
The Voice - Series Body Of Work (NBC)


Picture Editing For An Unstructured Reality Program


WinnerLife Below Zero - The Other Side (National Geographic)

Below Deck - Steamy Vibes (Bravo0
Deadliest Catch - Series Body Of Work (Discovery Channel)
Life Below Zero - The Other Side (National Geographic)
Naked And Afraid - Sand Trapped (Discovery Channel)
RuPaul’s Drag Race Untucked - The Bag Ball (VH1)

Hairstyling


Contemporary Hairstyling


Winner - Pose - Series Finale (FX Networks)

Black-ish - Our Wedding Dre (ABC)
The Handmaid’s Tale - Vows (Hulu)
Mare Of Easttown - Sore Must Be The Storm (HBO) 
The Politician - What’s In The Box? (Netflix)
Pose - Series Finale (FX Networks)

Period And/Or Character Hairstyling


WinnerBridgerton - Art Of The Swoon (Netflix)

Bridgerton - Art Of The Swoon (Netflix)
The Crown - War (Netflix)
The Mandalorian - Chapter 16: The Rescue (Disney+)
Ratched - The Dance (Netflix)
WandaVision - Don’t Touch That Dial (Disney+)

Contemporary Hairstyling For A Variety, Nonfiction Or Reality Program


WinnerSaturday Night Live - Host: Maya Rudolph (NBC)

Dancing With The Stars - Finale (ABC)
Legendary - Pop Tart (HBO Max) 
RuPaul’s Drag Race - The Pork Chop (VH1)
Saturday Night Live - Host: Maya Rudolph (NBC)
The Voice - Live Top 17 Performances (NBC)

Lighting


Outstanding Lighting Design/Lighting Direction For A Variety Series


WinnerSaturday Night Live - Host: Adele (NBC)

America’s Got Talent - The Finals - (NBC)
Dancing With The Stars - Finale (ABC)
The Masked Singer - The Spicy 6 – The Competition Heats Up! (FOX)
Saturday Night Live - Host: Adele (NBC)
The Voice - Live Top 17 Performances (NBC)

Outstanding Lighting Design/Lighting Direction For A Variety Special


Winner - David Byrne’s American Utopia (HBO)

David Byrne’s American Utopia (HBO)
Friends: The Reunion (HBO Max)
The 63rd Annual Grammy Awards (CBS)
The Oscars (ABC)
The Pepsi Super Bowl LV Halftime Show Starring The Weeknd (CBS)

Title Design


Outstanding Main Title Design


WinnerThe Good Lord Bird (Showtime)

Between The World And Me (HBO)
The Good Lord Bird (Showtime)
Lovecraft Country (HBO)
The Queen’s Gambit (Netflix)
Raised By Wolves (HBO Max)
WandaVision (Disney+)

Makeup


Outstanding Contemporary Makeup (Non-Prosthetic)


WinnerPose - Series Finale (FX Networks)

Euphoria - F**k Anyone Who’s Not A Sea Blob (HBO)
The Handmaid’s Tale - Pigs (Hulu)
Mare Of Easttown - Sore Must Be The Storm HBO
The Politician - What’s In The Box? (Netflix)
Pose - Series Finale (FX Networks)


Outstanding Period And/Or Character Makeup (Non-Prosthetic)


Winner - The Queen’s Gambit -Adjournment (Netflix)

Halston - Versailles (Netflix)
The Queen’s Gambit -Adjournment (Netflix)
Ratched - Pilot (Netflix)
Star Trek: Discovery -Terra Firma, Part 2 (Paramount+)
WandaVision - Filmed Before A Live Studio Audience (Disney+)

Outstanding Contemporary Makeup For A Variety, Nonfiction Or Reality Program (Non-Prosthetic)


WinnerSaturday Night Live - Host: Elon Musk (NBC)

Dancing With The Stars - Top 11 (ABC)
Legendary - Pop Tart (HBO Max)
Mariah Carey’s Magical Christmas Special (Apple TV+)
RuPaul’s Drag Race - The Pork Chop (VH1)
Saturday Night Live - Host: Elon Musk (NBC)

Outstanding Prosthetic Makeup


WinnerThe Mandalorian - Chapter 13: The Jedi (Disney+)

Lovecraft Country - Sundown (HBO)
The Mandalorian - Chapter 13: The Jedi (Disney+)
Pose - On The Run (FX Networks)
Star Trek: Discovery - That Hope Is You, Part 1 (Paramount+)
This Is Us - There (NBC)


Music


Outstanding Music Composition For A Series (Original Dramatic Score)


Winner - The Mandalorian - Chapter 16: The Rescue (Disney+)

Bridgerton - Diamond Of The First Water (Netflix)
The Crown - The Balmoral Test (Netflix
The Handmaid’s Tale - The Crossing (Hulu)
Lovecraft Country - Rewind 1921 (HBO)
The Mandalorian - Chapter 16: The Rescue (Disney+)
This Is Us - Birth Mother (NBC)

Outstanding Music Composition For A Limited Or Anthology Series, Movie Or Special (Original Dramatic Score)


Winner - The Queen’s Gambit - End Game (Netflix)

Fargo - East/West (FX Networks)
Oslo (HBO)
The Queen’s Gambit - End Game (Netflix)
The Underground Railroad - Chapter 2: South Carolina (Prime Video)
WandaVision - Previously On (Disney+)


Outstanding Music Composition For A Documentary Series Or Special (Original Dramatic Score)


WinnerDavid Attenborough: A Life On Our Planet (Netflix)

Allen v. Farrow - Episode 4 (HBO)
American Masters - Amy Tan: Unintended Memoir (PBS)
David Attenborough: A Life On Our Planet (Netflix)
The Social Dilemma (Netflix)
Tulsa Burning: The 1921 Race Massacre (HISTORY)

Outstanding Music Direction


Winner Bo Burnham: Inside (Netflix)

Billie Eilish: The World’s A Little Blurry (Apple TV+)
Bo Burnham: Inside (Netflix)
Celebrating America – An Inauguration Night Special - Multiple Platforms (White Cherry Entertainment)
David Byrne’s American Utopia (HBO)
Zoey’s Extraordinary Playlist - Zoey’s Extraordinary Goodbye (NBC)

Outstanding Original Music And Lyrics


Winner - WandaVision - Breaking The Fourth Wall / Song Title: Agatha All Along (Disney+)

Bo Burnham: Inside - Song Title: Comedy (Netflix)
The Boys - The Big Ride / Song Title: Never Truly Vanish (Prime Video)
The Queen’s Gambit - Adjournment / Song Title: I Can’t Remember Love (Netflix)
WandaVision - Breaking The Fourth Wall / Song Title: Agatha All Along (Disney+)
Zoey’s Extraordinary Playlist - Zoey’s Extraordinary Birthday / Song Title: Crimson Love (NBC)

Outstanding Original Main Title Theme Music


WinnerThe Flight Attendant (HBO Max)

Allen v. Farrow (HBO)
Bridgerton (Netflix)
The Flight Attendant (HBO Max)
Ted Lasso (Apple TV+)

Outstanding Music Supervision


Winner - I May Destroy You - Ego Death (HBO)

Bridgerton -Diamond Of The First Water (Netflix)
The Crown - Fairytale (Netflix)
Halston - The Party’s Over (Netflix)
I May Destroy You - Ego Death (HBO)
Lovecraft Country - Strange Case (HBO)
The Queen’s Gambit - Adjournment (Netflix)
WandaVision - Don’t Touch That Dial (Disney+)

Sound


Outstanding Sound Editing For A Comedy Or Drama Series (One Hour)


WinnerLovecraft Country - Sundown (HBO)

The Falcon And The Winter Soldier - One World, One People (Disney+)
Lovecraft Country - Sundown (HBO)
The Mandalorian - Chapter 13: The Jedi (Disney+)
Star Trek: Discovery - That Hope Is You (Part 1) (Paramount+
The Umbrella Academy - The End Of Something (Netflix)

Outstanding Sound Editing For A Comedy Or Drama Series (Half-Hour) And Animation


Winner - Love, Death + Robots - Snow In The Desert (Netflix)

Cobra Kai - December 19 (Netflix
Love, Death + Robots - Snow In The Desert (Netflix)
Mythic Quest - Everlight (Apple TV+0
Star Trek: Lower Decks - No Small Parts (Paramount+)
Ted Lasso - The Hope That Kills You (Apple TV+

Outstanding Sound Editing For A Limited Or Anthology Series, Movie Or Special


WinnerThe Queen’s Gambit - End Game (Netflix)

Fargo - East/West (FX Networks)
The Haunting Of Bly Manor - The Two Faces (Part Two) (Netflix)
The Queen’s Gambit - End Game (Netflix)
The Underground Railroad - Chapter 9: Indiana Winter (Prime Video)
WandaVision - The Series Finale (Disney+

Outstanding Sound Editing For A Nonfiction Or Reality Program (Single Or Multi-Camera)


Winner The Bee Gees: How Can You Mend A Broken Heart (HBO)

Allen v. Farrow - Episode 2 (HBO)
The Bee Gees: How Can You Mend A Broken Heart (HBO)
Billie Eilish: The World’s A Little Blurry (Apple TV+) 
David Attenborough: A Life On Our Planet (Netflix)
The Social Dilemma (Netflix)
Tulsa Burning: The 1921 Race Massacre (HISTORY)

Outstanding Sound Mixing For A Comedy Or Drama Series (One Hour)


Winner - The Mandalorian - Chapter 13: The Jedi (Disney+)

The Boys - What I Know (Prime Video)
The Crown - Fairytale (Netflix)
The Handmaid’s Tale - Chicago (Hulu)
Lovecraft Country - Sundown (HBO)
The Mandalorian - Chapter 13: The Jedi (Disney+)

Outstanding Sound Mixing For A Limited Or Anthology Series Or Movie


Winner The Queen’s Gambit - End Game (Netflix)

Genius: Aretha - Respect (National Geographic)
Mare Of Easttown - Sore Must Be The Storm (HBO)
The Queen’s Gambit - End Game (Netflix)
The Underground Railroad - Chapter 1: Georgia (Prime Video)
WandaVision - The Series Finale (Disney+)

Outstanding Sound Mixing For A Comedy Or Drama Series (Half-Hour) And Animation


Winner - Ted Lasso - The Hope That Kills You (Apple TV+)

B Positive - High Risk Factor (CBS)
Cobra Kai - December 19 (Netflix)
Hacks - Falling (HBO Max)
The Kominsky Method - Chapter 21. Near, Far, Wherever You Are (Netflix
Ted Lasso - The Hope That Kills You (Apple TV+)

Outstanding Sound Mixing For A Variety Series Or Special


Winner - David Byrne’s American Utopia (HBO)

Bruce Springsteen’s Letter To You - Apple TV+
David Byrne’s American Utopia (HBO)
Hamilton (Disney+)
Last Week Tonight With John Oliver - Trump & Election Results / F*ck 2020 (HBO)
The Late Show With Stephen Colbert - Live Show Following Capitol Insurrection; Senator Amy Klobuchar, Rep. Adam Kinzinger, Performance By Jamila Woods (CBS)

Outstanding Sound Mixing For A Nonfiction Or Reality Program (Single or Multi-Camera)


WinnerDavid Attenborough: A Life On Our Planet (Netflix)

The Bee Gees: How Can You Mend A Broken Heart (HBO)
Billie Eilish: The World’s A Little Blurry (Apple TV+) 
David Attenborough: A Life On Our Planet (Netflix)
Life Below Zero - The Other Side (National Geographic)
Stanley Tucci: Searching For Italy - Naples And The Amalfi Coast (CNN)
Tina (HBO)

Short Form 


Outstanding Actor In A Short Form Comedy Or Drama Series


WinnerMapleworth Murders (Quibi)J.B. Smoove

Bonding (Netflix) Brendan Scannell
Die Hart (Quibi) Kevin Hart
Die Hart (Quibi) John Travolta
Mapleworth Murders(Quibi) John Lutz
Mapleworth Murders (Quibi)J.B. Smoove

Outstanding Actress In A Short Form Comedy Or Drama Series


Winner Keke Palmer’s Turnt Up With The Taylors (Facebook Watch)Keke Palmer 

Die Hart (Quibi) Nathalie Emmanuel
Keke Palmer’s Turnt Up With The Taylors (Facebook Watch)Keke Palmer 
Mapleworth Murders ( Quibi) Paula Pell
Reno 911!(Quibi) Kerri Kenney-Silver

Outstanding Short Form Comedy, Drama Or Variety Series


Winner Carpool Karaoke: The Series (Apple TV)

Carpool Karaoke: The Series (Apple TV)
Late Night With Seth Meyers: CORRECTIONS (YouTube)
The Randy Rainbow Show (YouTube)
Reno 911! (Quibi)

Outstanding Short Form Nonfiction Or Reality 


WinnerUncomfortable Conversations With A Black Man (YouTube)

Full Frontal With Samantha Bee Presents: Pandemic Video Diaries: Vaxxed And Waxxed (TBS)
Inside Pixar (Disney+)
Pose: Identity, Family, Community (FX Networks)
Top Chef: Last Chance Kitchen (Bravo)
Uncomfortable Conversations With A Black Man (YouTube)

Voice Perform


Outstanding Character Voice-Over Performance


WinnerBig Mouth - A Very Special 9/11 Episode(Netflix)
Maya Rudolph

Archer - The Double Date (FX Networks)
Jessica Walter
Big Mouth - A Very Special 9/11 Episode(Netflix)
Maya Rudolph
black-ish: Election Special (Part 2) (ABC)
Stacey Abrams 
Bridgerton - Diamond Of The First Water (Netflix)
Julie Andrews
Central Park - A Fish Called Snakehead (Apple TV+) Tituss Burgess 
Central Park - A Fish Called Snakehead (Apple TV+) Stanley Tucci
Family Guy - Stewie’s First Word ( FOX) Seth MacFarlane

Outstanding Narrator


Winner - Lincoln: Divided We Stand -The Dogs Of War (CNN) Sterling K. Brown, Narrator

Lincoln: Divided We Stand -The Dogs Of War (CNN) Sterling K. Brown, Narrator
Mythic Quest - Everlight (Apple TV+)
Anthony Hopkins, Narrator
A Perfect Planet - Volcano (discovery+)
David Attenborough, Narrator
Secrets Of The Whales - Ocean Giants (Disney+)
Sigourney Weaver, Narrator
The Year Earth Changed (Apple TV+)
David Attenborough, Narrator


Visual Effects


Outstanding Special Visual Effects In A Season Or A Movie


WinnerThe Mandalorian (Disney+)

The Boys (Prime Video)
The Falcon And The Winter Soldier (Disney+)
Lovecraft Country (HBO)
The Mandalorian (Disney+)
WandaVision (Disney+)

Outstanding Special Visual Effects In A Single Episode


WinnerStar Trek: Discovery - Su’kal (Paramount+)

The Crown - Gold Stick (Netflix)
The Nevers - Ignition (HBO)
Star Trek: Discovery - Su’kal (Paramount+)
The Umbrella Academy - 743 (Netflix)
Vikings - The Signal (Prime Video)

Stunt Performance


Outstanding Stunt Coordination


WinnerThe Mandalorian (Disney+)

Doom Patrol (HBO Max)
The Falcon And The Winter Soldier (Disney+)
The Mandalorian (Disney+)
S.W.A.T. (CBS)
Warrior (HBO Max)

Outstanding Stunt Performance


WinnerThe Mandalorian - Chapter 16: The Rescue (Disney+)

Cobra Kai - December 19 (Netflix)
The Falcon And The Winter Soldier - Truth (Disney+)
Gangs Of London - Episode 2 (AMC+)
Lovecraft Country - I Am. (HBO)
The Mandalorian - Chapter 16: The Rescue (Disney+)

Technical


Outstanding Technical Direction, Camerawork, Video Control For A Series


Winner - Last Week Tonight With John Oliver - Trump & Election Results / F*ck 2020 (HBO)

America’s Got Talent - Episode 1523 - (NBC)
Jimmy Kimmel Live! - Jimmy Kimmel Live – Sacha Baron Cohen, Wesley Snipes, And Music From Charlotte Lawrence (ABC)
Last Week Tonight With John Oliver - Trump & Election Results / F*ck 2020 (HBO)
Saturday Night Live - Host: Dan Levy (NBC)
The Voice - Live Finale (Part 2) (NBC)

Outstanding Technical Direction, Camerawork, Video Control For A Special


Winner Hamilton (Disney+)

David Byrne’s American Utopia (HBO)
The 63rd Annual Grammy Awards (CBS)
Hamilton (Disney+)
The Oscars (ABC)
The Pepsi Super Bowl LV Halftime Show Starring The Weeknd (CBS)

SPECIAL AWARDS


Governer's Award 

Debbie Allen

Outstanding Innovation in Interactive Programming


For All Mankind: Time Capsule - WINNER
Apple TV+ • Apple / Tall Ship Productions
Apple
Tall Ship Productions


Outstanding Motion Design


Calls - WINNER
Apple TV+ • Apple / Studiocanal / Bad Hombre Productions in association with Canal+
Alexei Tylevich, Creative Director
Ethan Stickley, Designer/Animator
Scott Ulrich, Animator
Daisuke Goto, Animator
Chi Hong, Animator
James Connelly, Editor

( Source -Emmys )


Emmys සම්මාන ඉතිහාසය ගැන බලන්න පහළ ලින්ක් එක ක්ලික් කරන්න 👇


73 වෙනි Emmys Awards වල Jury's Awards බලන්න පහළ ලින්ක් එක ක්ලික් කරන්න👇


73 වෙනි Emmys Awards වල Creative Awards බලන්න පහළ ලින්ක් එක ක්ලික් කරන්න👇
https://www.reviewwhocares.com/2021/09/73-emmys-creative-arts-emmys-awards.html



73 වෙනි Emmys Awards වල Primetime Awards(Main Event) බලන්න පහළ ලින්ක් එක ක්ලික් කරන්න 👇


73 වෙනි Emmys Awards වල සම්මාන තරඟය බලන්න පහළ ලින්ක් එක ක්ලික් කරන්න 👇


73 වෙනි Emmy සම්මාන උළෙලේ Main Categories වල ජයාග්‍රාහකයින් බලන්න පහළ ලින්ක් එක ක්ලික් කරන්න 👇
Post a Comment (0)
Previous Post Next Post